Fylkesveg 363 er «gamle E18 på strekningen.GS-vegen starter der hvor eksisterende gs-veg slutter ved krysset på Åby. Vegen blir bygd i tre meters bredde med en like bred grøft ut mot bilvegen det meste av strekningen. Totalt blir gs-vegen 2,5 kilometer lang.
Stor interesse
- Interessen for å bygge gs-vegen var stor da vi hadde konkurransen ute. 11 entreprenører leverte tilbud, forteller byggeleder Øystein Jonhaugen i Telemark fylkeskommune.
Det er entreprenøren GS Maskin som har kontrakten og utfører arbeidet. Kontrakten er enhetspris. Prosjektet er prosjektert og detaljtegnet i 3D av fylkeskommunens egne fagfolk.
Grunnforholdene er utfordrende på store deler av strekningen, med bløte masser som består av leire og litt grovere siltig leire. Andre steder er det fjell som må sprenges vekk.
Vann og avløp
- På Stokkebakken ved Telemark bilsalg vil vegen bli strammet opp slik at det blir plass til gs-vegen. Her vil vi også lage nye avkjøringer og en rabatt.
På den siste delen av gs-vegen i retning Grindbakken, vil lokalvegen «Glittumveien» bli brukt som gs-veg etter at den er rustet opp. Etter at vegen er bygd om vil den fremdeles være åpen for begrenset biltrafikk, kun til eiendommene langs vegen.
- I prosjektet skal også Bamble kommune ha lagt nye rørledninger til vann og avløp på deler av strekningen. Dette finansier Bamble kommune, men vi i Telemark fylke har byggeledelsen mens arbeidet pågår, sier byggeleder Øystein Jonhaugen.
Miljøasfalt
Mens prosjektet er i gang vil trafikantene oppleve at deler av strekningen blir lysregulert, men det skal i størst mulig grad unngå stengninger. Det vil likevel kunne forekomme korte stans ved for eksempel sprengninger.
Der hvor det er berggrunn vil oppbyggingen av gs-vegen bli om lag 70-80 centimeter, mens det andre stede er nødvendig å skifte ut massene helt ned til 1,30 meter før asfalten kan legges. Asfalten vil være lavtemperatur asfalt av miljøhensyn.